Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

5 dôvodov, prečo sa oplatí investovať do nehnuteľností

Pridané: 19.3.2021

Aká je najlepšia a najbezpečnejšia investícia? No predsa investícia do bývania! Väčšina najbohatších ľudí sveta pravidelne investuje do nehnuteľností. Premyslenou kúpou bytu či domu určite neurobíte chybu. Prečo sa oplatí investovať do nehnuteľností? Dozviete sa v článku.

1. Pravidelný pasívny príjem

Pravidelný mesačný cash-flow patrí medzi nečastejšie dôvody, prečo sa ľudia rozhodnú pre investovanie. Ak ste kúpili nehnuteľnosť výhodne a investovali ste rozumne, po zaplatení všetkých mesačných poplatkov vám do peňaženky pribudne naozaj slušná čiastka.

2.    Návratnosť investície do nehnuteľností

Okrem pasívneho príjmu môžete časom zarobiť ešte oveľa väčšiu čiastku. Každým rokom sa totiž zvyšujú ceny nehnuteľností, čo vedie k zhodnocovaniu investícií. Vďaka investovaniu do nehnuteľnosti tak môžete zarobiť aj na jej následnom predaji.

Nemusíte sa obávať inflácie ani nestability na trhu.

3.    Úver vám budú splácať nájomníci

Nemusíte mať strach z kúpy nehnuteľnosti na úver. Ak sa rozhodnete byt ďalej prenajímať, okrem pasívneho príjmu vám nájomníci splatia aj úver. Vďaka rozumnej investícii tak môžete značne zarobiť a nemusíte sa obávať, že by ste nemali z čoho zaplatiť úver.

Investícia do nehnuteľností

4.    Trh s nehnuteľnosťami je stabilný

Iste viete, že investovanie na finančnej burze môže byť pomerne rizikové a tento trh nie je príliš stabilný. Na rozdiel od toho, trh s realitami patrí medzi najstabilnejšie odvetvia. Do nehnuteľnosti tak môžete investovať bez väčších obáv, pretože riziko straty je pomerne nízke.

5.    Nemusíte sa obávať inflácie

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí majú peniaze bezpečne uložené na sporiacom účte v banke? Takéto riešenie nemusí byť šťastné ani výhodné. Rizikom je inflácia, ktorá môže vaše úspory značne znehodnotiť. Ak svoje úspory investujete do nehnuteľnosti, inflácie sa obávať nemusíte.

Ak potrebujete s čímkoľvek poradiť, kontaktuje nás. Náš odborný tím vám poradí a pomôže vám s celým procesom od výberu až po podpis zmluvy.