Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Štýlová a praktická detská izba

Pridané: 16.1.2021

Zariaďovanie detskej izby môže byť skvelá zábava pre celú rodinu. Spoločne môžete vytvoriť dokonalé kráľovstvo pre vašich potomkov. Ako zariadiť detskú izbu a vytvoriť z nej obľúbené miesto nielen pre deti? V článku sa dozviete, na čo by ste pri zariadení mali myslieť a čo nesmie v detskej izbe chýbať.

Akú posteľ deťom vybrať?

Posteľ je základom každej detskej izby. Rodičia sa často rozhodujú na základe aktuálnych módnych trendov. V detských izbách potom často vidíme malú posteľ v tvare závodného auta, či posteľ v tvare morskej panny. Takéto výstrelky sú síce v istom čase mimoriadne IN, no už o niekoľko mesiacov vaše deti omrzia. A čo je horšie – čoskoro z takejto postele vyrastú a rodičia musia kupovať novú posteľ. Je preto lepšie, ak už pri zariaďovaní izby vyberiete nadčasovú posteľ, v ktorej môžu deti spať aj o desať rokov. Siahnite po posteli s kvalitným matracom, do ktorej sa váš potomok zmestí aj o niekoľko rokov, keď bude o pol metra vyšší.

Dostatok úložného priestoru

Pýtate sa, ako je možné, že deti vašej kamarátky majú v detskej izbe vždy poriadok? Odpoveďou je nekonečný odkladací priestor. Pri zariaďovaní detskej izby sa snažte o maximálne využitie miesta a všade, kde je to možné, vytvorte odkladací priestor. Vstavané skrine, praktické komody, krabice či košíky. Kým budú deti malé, budú mať množstvo hračiek, ktoré potrebujú svoje miesto. Neskôr budú potrebovať priestor na školské potreby a množstvo ďalších vecí. Je preto vhodné myslieť dopredu a v izbe vytvoriť dostatok miesta na ukladanie všetkých vecí.

Detskú izbu rozdeľte na zóny

Skúste z detskej izby vytvoriť malý byt pre vaše ratolesti. Rozdeľte ju na oddychovú časť, kde bude posteľ, kresielko a malá lampička. Hraciu časť by mal tvoriť kútik, v ktorom budú mať deti dostatok priestoru na všetky svoje hry. V tejto zóne by nemali chýbať stavebnice a hračky, ktoré podporia kreativitu. V izbe by mal byť aj pracovný kútik s pracovným stolom, kvalitnou stoličkou a aspoň malou knižnicou.

Sledujte náš Instagram pre viac skvelých tipov: