Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Ako získať viac miesta v kuchyni?

Pridané: 29.5.2021

Malá kuchyňa nemusí byť automaticky nepraktická. Aj malú kuchyňu si môžete zariadiť prakticky a štýlovo. Máme pre vás zopár skvelých trikov, s ktorými bude vaša kuchyňa vyzerať ako z katalógu.

1.    Svetlo, svetlo, svetlo

Akúkoľvek miestnosť chcete opticky zväčšiť, myslite na dostatok svetla. Skvelé sú veľké okná, ktoré dnu vpustia prirodzené svetlo. Okrem prirodzeného svetla nepodceňte ani výber vhodného a dostatočného umelého osvetlenia. Okrem klasických visiacich lámp môžete využiť rôzne šikovné riešenia, ktoré sú nielen praktické, ale najmä štýlové – osvetlenie vstavené v pracovnej doske, žiarovky okolo skriniek či dokonca pozdĺž stropu.

2.    Vyhnite sa tmavým farbám

Ak máte malú kuchyňu, určite sa vyhnite tmavým farbám, ktoré zbytočne opticky zmenšujú priestor. Svetlé a žiarivé farby by mali byť nielen na dekoráciách, závesoch či obruse, ale tiež na zariadení kuchyne. Pri výbere nábytku siahnite po svetlom dreve, ktoré nezaťažuje priestor a pôsobí vzdušnejšie.

Náš TIP:

Vyberajte si vstavaný nábytok aj spotrebiče. Nezabudnite ani na kombinované spotrebiče,

ktoré nezaberajú veľa miesta.

3.    Kuchyňu rozdeľte na zóny

Vedeli ste, že najviac priestoru nám v byte zaberá neporiadok a chaos? Vyhnite sa mu a vaša kuchyňa bude pôsobiť oveľa priestrannejšie. Rozdelenie na zóny vám poskytne nielen dostatok miesta, ale je aj veľmi praktické. Predstavte si, čo robíte, keď sa vrátite z nákupu: Potraviny uložíte do skriniek, potom začnete pripravovať jedlo, umyjete zeleninu a následne sa presuniete k sporáku. A presne takto by mala byť zariadená aj vaša kuchyňa:

  • zóna skladovania potravín
  • zóna umývania riadu
  • zóna varenia

Akonáhle bude vaša kuchyňa zariadená takýmto logickým spôsobom, zrazu v nej bude viac miesta. Nezabúdajte, že najväčším nepriateľom priestoru je neporiadok. Preto sa snažte nemať zbytočne veľa drobností a zbytočných dekorácií, na ktoré iba padá prach.