Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Čo so starým nábytkom, ktorý chátra? Zo starého nábytku môžete mať nový!

Pridané: 20.4.2021

Zdedili ste po rodičoch či starých rodičoch nábytok, ktorý je vám ľúto vyhodiť? Starý drevený nábytok môže byť naozajstným pokladom. Ak nechcete, aby vám tento skvost iba chátral, pustite sa do renovácie a vneste do moderného interiéru nádych nostalgie, romantickej minulosti a tajomného šarmu. Ako na renováciu starého nábytku?

Zamerajte sa na svoj štýl

Ak máte ladený interiér v modernom duchu, nesnažte sa ho celkom zmeniť. Jeden, alebo dva kusy starého nábytku môžu vášmu bývaniu dodať charizmu, no príliš veľa vintage kúskov by mohlo pôsobiť chaoticky. Pred tým, ako sa pustíte do renovácie, uvedomte si, aký je štýl vášho interiéru a tomu prispôsobte aj výzor starého nábytku.

Vintage nábytok: Renovácia nábytku

Reštaurácia starého nábytku svojpomocne?

Rozhodli ste sa, že si starý nábytok zrenovujete vlastnými silami? Ak vás čaká iba renovácia starej drevenej stoličky, stola či skrinky, iste to zvládnete. Budete potrebovať vodu, saponát, šmirgeľ a nakoniec ošetrujúci olej či lak na drevo.

Zamerajte sa na detaily a nebojte sa kreativity. Aj staré rádio môže byť dokonalou dekoráciou.

Drevený nábytok poriadne zbrúste, aby ste odstránili akékoľvek nerovnosti a poškodenia. Následne ho dôkladne poumývajte a nechajte vyschnúť. Keď je drevo suché, môžete sa pustiť do náteru. Je len na vás, či zvolíte transparentný lak, alebo stavíte na výraznejšie farby.

Vintage bývanie: Starý nábytok

Renovácia starej skrine patrí do rúk odborníka

Ak chcete vdýchnuť nový život starému kreslu, komode s mnohými ornamentami alebo inému podobne sofistikovanému nábytku, radšej požiadajte o pomoc odborníka. Profesionálny reštaurátor vám iste zrenovuje nábytok celkom podľa vašich predstáv a vy budete mať istotu, že je všetko urobené naozaj kvalitne.

Foto: Unsplash