Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Farbou roka 2022 sa stáva...

Pridané: 14.12.2021

Spolu s Vianocami prichádza aj ďalšia príjemná udalosť. Americká spoločnosť Pantone už tradične vyhlasuje farbu nasledujúceho roka. Zaujíma vás, ktorá farba bude vládnuť roku 2022 a aká je jej symbolika? Čítajte ďalej.

Môže farba predpovedať budúcnosť? Podľa Pantone Color Institute rozhodne áno. Kým minulý rok vyhlásili farby dve, tento rok urobili ďalšiu významnú zmenu – keďže nenašli žiadnu farbu, ktorá by symbolizovala všetko, čo túžili vyjadriť, vytvorili si vlastnú farbu.

Farbou roka sa tak stalo magické spojenie pokojnej modrej a energickej červenej. Táto farba dostala názov Very Peri a podľa Leatrice Eiseman, výkonnej riaditeľky Pantone Color Institute, symbolizuje optimizmus, neistotu, nádej aj zvedavosť.

Lepšia budúcnosť?

V posledných rokoch sme svedkami náročných dní, ktoré priniesli množstvo smútku aj bolesti. Preto je dôležité obklopiť sa pozitívnou atmosférou a optimistickými farbami. Farba Very Peri je reakciou na túto potrebuje.

Ukrýva v sebe nádej budúcich dní a zároveň neistotu, ktorá patrí k životu. Ako uvádza spoločnosť Pantone, táto farba je najteplejším a najradostnejším odtieňom modrej.

FOTO: Instagram / Pantone