Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Farby roka 2021 nesmú chýbať vo vašom interiéri

Pridané: 4.2.2021

Konečne sme sa dočkali a zistili, ktoré farby budú dominovať roku 2021. Spoznajte farby, ktoré ovládnu interiérový dizajn v tomto roku a zistite, ako ich správne zakomponovať do vášho interiéru. Kontrastné spojenie sivej a žltej nesmie chýbať ani u vás doma!

Spojenie dvoch kontrastných farieb

Spoločnosť Pantone každoročne vyhlasuje farbu, ktorá sa stane kráľovnou počas nasledujúcich 12 mesiacov. Tento rok však urobila výnimku a namiesto jednej farby vyhlásila farby dve. Dôvodom bol rok 2020, ktorý sa niesol v znamení smútku, beznádeje a trápenia.

Žltá rozžiari každú miestnosť a prinesie do vášho domova svetlo. Sivá stlmí jej žiaru a upokojí vaše myšlienky.

Pantone na tento mimoriadny rok zareagovala vyhlásením dvoch farieb. V roku 2021 ovládnu svet dve kontrastné farby – Ultimate Grey a Illuminating. Spojenie týchto farieb má medzi ľudí vniesť novú vlnu nádeje a optimizmu. Žltá je žiarivá farba, ktorá v ľuďoch vyvoláva hrejivé a príjemné pocity. Sivá, ktorá pôsobí upokojujúco, symbolizuje stabilné a pevné základy.

Farby roka 2021 v interiéri

Farby, ktorými sa obklopujeme, majú významný vplyv na to, ako sa cítime. Je preto dôležité dôkladne vyberať farby do interiéru a myslieť na to, že ich kombinácia by mala byť harmonická. Hoci sa žltá a sivá javia ako kontrastné farby, ktoré môžu rušiť, opak je pravdou.

Nebojte sa kombinovať kontrastné farby. Kombinácia sivej a žltej je elegantná a harmonická.

Ak budete kombinovať sivú a žltú s citom, výsledok vás príjemne prekvapí. Sivá poskytuje perfektný základ pre výrazné žlté doplnky, ktoré prežiaria váš domov. Je len na vás, ktorá farba bude v interiéri prevládať, no všetko s mierou. Ak to preženiete so sivou, domov môže pôsobiť smutne. Ak to, naopak, preženiete so žltou, výsledok by mohol byť príliš gýčový či rušivý.

Pohrajte sa so žltými dekoráciami, ktorý prinesú do vášho domova celkom novú iskru. Žltá v kombinácii so sivou pôsobí elegantne a luxusne. Nebojte sa experimentovať, no nezabúdajte na rovnováhu.

Nezabúdajte nás sledovať aj na Instagrame, aby ste neprišli o žiadne horúce novinky: