Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Vianočné farby a slávnostné prestieranie

Pridané: 13.12.2020

Ešte ste sa nerozhodli, ako bude vyzerať váš štedrovečerný stôl tento rok? V tom prípade vám pomôže náš článok, v ktorom nájdete tipy na štedrovečerné prestieranie a pozrieme sa aj na význam vianočných farieb.

Modré vianočné prestieranie

Sviatočný stôl ladený do odtieňov modrej pôsobí živo a elegantne. Modrá symbolizuje zimu, sneh a mráz. Ak chcete zjemniť chlad, ktorý môže vyžarovať, doplňte ju zlatou či hnedou. Takáto kombinácia bude pôsobiť teplejšie a útulnejšie.

Zelený vianočný stôl

Aj zelená je farbou, ktorá sa spája s Vianocami. Zelené vianočné prestieranie je živé a jednoduché. Zelená farba symbolizuje život a nádej. Ak chcete elegantné a minimalistické prestieranie, prírodná zelená je skvelou voľbou. Ak chcete naopak stôl trošku oživiť, pridajte zopár červených prvkov.

Luxusná zlatá farba

Zlatá sa odjakživa spájala s bohatstvom a luxusom. Ak chcete do vášho domu priniesť nádych luxusu a elegancie, rozhodne stavte na zlaté prestieranie. Vo svetle vianočných svetielok bude zlatý stôl vyzerať naozaj dokonalo.

Červená klasika

Červená jednoducho patrí k Vianociam. Symbolizuje najmä krv Ježiša, ktorý sa obetoval za ľudí. Pre kresťanov tak vždy bola červená neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Dnes je červená považovaná za farbu Vianoc už na celom svete. Táto ohnivá farba dodá iskru každému stolu.

Sledujte nás na Instagrame, kde každý deň nájdete zaujímavé novinky: