Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

3 tipy pre krajšiu obývačku

Pridané: 2.7.2020

Rozhodli ste sa pre rekonštrukciu obývačky? Alebo chce iba drobnú zmenu, ktorá dodá vašej obývacej izbe šmrnc? Potom vás tento článok iste poteší. Prinášame vám tri skvelé tipy pre zútulnenie vašej obývačky!

1. umenie

Prázdne steny nepôsobia dobre a obývačka môže pôsobiť nedokončeným dojmom. Nemusíte zaplniť každé biele miesto na stene, stačí zopár dizajnových obrazov, rámčekov  s fotkami či citátmi. Umenie, ktoré si zavesíte na stenu, nemusí byť drahé. Využívajte svoj inštinkt a vyberajte si podľa toho, čo sa vám páči. Nezabúdajte, že obrazy zavesené v rade vedľa seba izbu opticky rozširujú, zavesené nad sebou zvyšujú.

Ak ste fanúšikom sochárstva, potom vám nesmú chýbať ani sochy či moderné modely. Nezabúdajte však na umiernenosť a nesnažte sa mať plnú miestnosť dekorácií. Toto by naopak mohlo pôsobiť lacno a rušivo. Pokúste sa nájsť harmóniu.

2. osvetlenie

Pohrajte sa so svetlom, svietidlami a sviečkami. Svetlo dokáže urobiť zázraky – večer zmení vašu obývačku na romantické miesto, cez deň vám zase správne zvolené svetlo vytvorí pracovnú atmosféru. Svetelné zdroje by mali byť umiestnené v rôznych úrovniach po celej miestnosti. Zvážte stropné lustre alebo zapustené osvetlenie, stolové a podlahové svietidlá a nástenné svietidlá.

Svetlo dokáže urobiť zázraky – večer zmení vašu obývačku na romantické miesto, cez deň vám zase správne zvolené svetlo vytvorí pracovnú atmosféru.

3. prírodné prvky

Už v minulom článku sme písali o prírode v interiéri, ktorá patrí medzi trendy tohto roka. Už jedna rastlina či kvet dokážu zmeniť atmosféru vo vašej obývacej izbe. Navyše napríklad taká palma si nevyžaduje ani náročnú starostlivosť!

Kamene či drevené dekorácie sú zase perfektným doplnkom, ktorý nepôsobí rušivo. Plastové rolety môžete kľudne vymeniť za drevené alebo rolety z bambusu.

Sledujte nás aj na Instagrame:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

📌Štýlová obývačka je snom každého z nás. Ako zariadiť obývačku? Chystáte sa na renováciu obývačky, alebo chcete iba menšie úpravy? Potom pre vás máme pripravený skvelý článok, ktorý nájdete na našom blogu ‼️link nájdete v bio. ▪️Obývacia izba patrí medzi miestnosti, v ktorých trávime maximum času. ▪️Práve preto by mala byť podľa našich predstáv a mali by sme sa v nej cítiť dobre. ▪️V článku nájdete tipy, ako zariadiť obývačku tak, aby ste sa v nej cítili dobre a aby bola štýlová aj o rok. ▪️Obrazy, správne osvetlenie a nakoniec prírodné prvky - to všetko dokáže vašu obývačku zmeniť na nepoznanie. ▪️Navyše sa jedná o drobnosti, takže sa nemusíte báť žiadnej nákladnej rekonštrukcie! . . . . . #renovation #styleinspiration #homeinspo #homedecor #inspiration

A post shared by BlackLoft ® štýlové bývanie. (@blackloft.sk) on