Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

5 tipov pre štýlový home office

Pridané: 25.9.2020

Rozhodli ste sa pre prácu z domu, alebo ste museli zostať doma a vaše pracovné povinnosti nepočkajú? V tom prípade je dôležité, ako vyzerá vaše pracovné prostredie. Je rozdiel, či pracujete za kuchynským stolom, alebo máte aspoň štýlový a inšpiratívny pracovný kútik. Ako si vytvoriť príjemné a štýlové pracovné miesto aj v bojových podmienkach vášho bytu?  Vytvorte si s nami štýlový home office!

1. Urobte si poriadok

Základom všetkého je poriadok a organizácia. Niekomu stačí poriadok na stole, iný zase musí mať vyleštené aj okná, cez ktoré sa pozerá. Je dôležité, aby vás pri práci nerušili zbytočné predmety ako napríklad rozčítaná kniha, špinavá šálka od kávy, detské hračky, alebo zapnutý mobil s blikajúci Instagram. Urobte si okolo seba poriadok a uvidíte, že sa vám bude vo vašom home office pracovať oveľa lepšie. Nie je väčšieho nepriateľa koncentrácie, než chaos a neporiadok.

2. Nástenka s poznámkami ako základ home office

Vytvorte si prehľadnú nástenku, kde budete mať všetko, na čo nesmiete zabudnúť. Nezabúdajte, že ani nástenka by nemala pôsobiť chaoticky! Snažte sa zorganizovať si ju tak, aby ste sa vyznali v poznámkach, papierikoch a pripomienkach. Ani harmonogram vás nemusí strašiť, ak bude vyzerať pekne! Prehľadný TO-DO list je základom kvalitnej práce a efektívneho výkonu.

3. Dekorácie, ale s citom

Váš home office nemusí byť sterilný a nudný. Ak ste milovníkom dekorácií, nebojte sa ani výzdoby! Aj tu však platí: všetko s mierou. Nezaplňte si celý stôl a poličky drobnosťami, ktoré by vám mohli neskôr zavadzať a rušiť vás pri práci.

Dekorácie v home office

4. Home office a živé rastliny

Nie je novinkou, že živé rastliny produkujú kyslík. Namiesto umelých kvetín sa obklopte zeleňou a uvidíte, ako sa zvýši vaša pracovná produktivita. Zeleň v domácnosti je trendom roku 2020, tak neváhajte a vymeňte plastové dekorácie za zelené rastlinky.

5. Do home office patrí umenie

Biele steny sú nudné! Zaveste si na stenu aspoň zopár štýlových obrazov či fotiek. Okrem toho, že váš pracovný kútik bude oveľa štýlovejší, tento kúsok umenia vás môže aj inšpirovať pri práci.

Obrazy ako súčasť home office

 

Sledujte nás aj na Instagrame: