Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

5 tipov, ako pripraviť nehnuteľnosť na obhliadku

Pridané: 13.6.2022

Chystáte sa predať váš byt či dom a nechcete nechať nič na náhodu? Pripravte sa na obhliadku nehnuteľnosti poriadne a verte, že váš predaj bude úspešný. V dnešnom článku vám prinášame 5 overených tipov, ako sa pripraviť na predaj nehnuteľnosti.

Hoci je aktuálne dopyt na trhu s nehnuteľnosťami rekordný, prípravu bytu na predaj by ste nemali podceniť. Vďaka správnej príprave a home stagingu ohúrite záujemcov a byt môžete predať už po prvej obhliadke. Stačí dodržať týchto 5 krokov.

1.    Základom je poriadok

Pred tým, ako sa pustíte do predaja nehnuteľnosti, dôkladne ju poupratujte a vyčistite. Snažte sa z bytu odstrániť všetky osobné veci, ktoré by mohli záujemcov vyrušovať. Čím menej osobných vecí v byte bude, tým lepšie sa na prehliadne vžijú do predstavy, že byt patrí im. Nezabudnite odstrániť aj nepotrebný nábytok – vďaka tomu bude byt pôsobiť priestrannejšie a vzdušnejšie.

 

Náš TIP:

Odložte všetky rodinné fotografie, osobné spomienky a drobnôstky, ktoré pôsobia gýčovo a rušivo.

 

2.    Home staging

Akonáhle máte byt uprataný, môžete sa pustiť do ďalších úprav. Dôležitý je prvý dojem, takže by ste mali urobiť všetko pre to, aby vaša nehnuteľnosť zaujala potenciálneho kupujúceho na prvý pohľad. Do vázy dajte kvety, prestrite stôl a nezabudnite ani na spálňu, ktorá by mala okúzliť svojou útulnou atmosférou.

Sasinkova 3. Tento byt môže byť váš. Kontaktujte nás.

3.    Vpustite dnu svetlo

Úprimne, kto by chcel bývať v tmavom byte bez slnka?

Predpokladom lákavej nehnuteľnosti je nielen dostatok priestoru, ale aj svetla. Vyťažte z okien a umelého osvetlenia maximum – vytiahnite rolety, odostrite závesy a vpustite dnu dostatok svetla.

4.    Pozor na kúpeľňu

Na kúpeľňu sa pri príprave bytu častokrát zabúda, čo je veľká chyba. Väčšina záujemcov si totiž počas obhliadky bytu posvieti aj na tento opomínaný priestor. Špinavé umývadlo, mokrý záves či plesnivé kúty dokážu pokaziť dojem aj z toho najkrajšieho bytu.

 

Náš TIP:

Nezabudnite na čisté uteráky, umyté zrkadlá a nejaké tie sviečky, ktoré miestnosti dodajú tú pravú atmosféru.

 

Dajte si preto pozor, aby kúpeľňa nepôsobila ako skladisko, ale naopak, ako dokonalé miesto na večerný relax.

5.    Všetko funguje?

Iste nechcete, aby sa počas obhliadky zistilo, že dvere do spálne vŕzgajú, okno v kuchyni nedolieha a záchod kvapká. Pred samotnou obhliadkou preto urobte dôkladnú revíziu bytu a opravte všetko, čo ste doteraz odkladali.

Sasinkova 3. Tento byt môže byť váš. Kontaktujte nás.

Nezabudnite vymeniť žiarovky či vymaľovať steny v izbách. Verte, že všetka námaha sa vám pri predaji vráti v podobe vyššieho zisku a rýchleho predaja.  

Sledujte nás na Instagrame: