spinner
Pou┼ż├şvan├şm t├Żchto str├ínok s├║hlas├şte s pou┼ż├şvan├şm cookies, ktor├ę n├ím pom├íhaj├║ zabezpe─Źi┼ą lep┼íie slu┼żby. Viac info
 

Ako vpl├Żvaj├║ farby na na┼íu psychiku?

Pridan├ę: 9.10.2020

K├║pili ste si nehnute─żnos┼ą a chyst├íte sa na jej rekon┼ítrukciu? Potom ur─Źite pl├ínujete nov├Ż byt vyma─żova┼ą. V dne┼ínom ─Źl├ínku si povieme nie─Źo o vplyve farieb na ─żudsk├║ psychiku. Ako na n├ís vpl├Żvaj├║ farby a ktor├║ farbu pou┼żi┼ą na vyma─żovanie sp├ílne? Toto a e┼íte viac sa dozviete v nasleduj├║com ─Źl├ínku.
 

Skuto─Źne maj├║ farby vplyv na na┼íe pocity?

├üno, farby dok├í┼żu naozaj ovplyv┼łova┼ą to, ako sa c├ştime. V┼íimli ste si niekedy, ┼że v ur─Źit├Żch miestnostiach sa c├ştite pr├şjemnej┼íie, pokojnej┼íie ─Źi uvo─żnenej┼íie a v in├Żch sa naopak c├ştite stiesnene a nerv├│zne? D├┤vodom s├║ tie┼ż farby, ktor├ę v danej miestnosti prevl├ídaj├║.

Farby dok├í┼żu ovplyvni┼ą n├í┼í krvn├Ż tlak, zr├Żchli┼ą metabolizmus alebo sp├┤sobova┼ą ├║navu. Na ka┼żd├ęho ─Źloveka p├┤sobia farby inak, no v psychol├│gii farieb dok├í┼żeme n├íjs┼ą niektor├ę spolo─Źn├ę efekty. Predt├Żm, ako sa rozhodnete pre vyma─żovanie sp├ílne na ─Źierno, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok.

Farby a ich vplyv na ─Źloveka

Ka┼żd├í farba na n├ís p├┤sob├ş inak. Pozrite sa na najbe┼żnej┼íie farby a ich vplyv na na┼íu psychiku.

Biela farba

Biela farba je ─Źist├í a jednoduch├í, na ─Źloveka zv├Ą─Ź┼ía p├┤sob├ş upokojuj├║co.Pr├şli┼í bielej v┼íak m├┤┼że vyvol├íva┼ą v ─żu─Ćoch nepr├şjemn├ę pocity chladu, neosobnosti a sterility.

─îierna farba

T├íto farba je vn├şman├í r├┤zne. Niekto si ju sp├íja s luxusom a eleganciou, na in├Żch zase m├┤┼że p├┤sobi┼ą depres├şvne a desivo. ─îierna je tajomn├í a ┼ąa┼żk├í farba, ktor├í m├┤┼że v ─żu─Ćoch vyvol├íva┼ą ┼ąa┼żobu a strach. Z├írove┼ł v┼íak m├┤┼że p├┤sobi┼ą seri├│zne a harmonicky.

Šedá farba

Siv├í farba je neutr├ílna a nev├Żrazn├í farba, ktor├í m├┤┼że p├┤sobi┼ą ponuro a depres├şvne. Z├írove┼ł m├┤┼że vyvol├íva┼ą pocity neistoty a strachu. Siv├í farba je typick├í t├Żm, ┼że utlmuje ostatn├ę farby a do miestnosti vn├í┼ía z├ívan sm├║tku.

┼Żlt├í farba

T├íto farba na n├ís p├┤sob├ş mimoriadne pr├şjemne a harmonicky. ┼Żlt├í farba m├í v├Żrazn├Ż pozit├şvny ├║─Źinok na n├íladu ─Źloveka a tie┼ż jeho nervov├Ż syst├ęm. Pozit├şvne ovplyv┼łuje d├Żchanie, zvy┼íuje krvn├Ż tlak a zr├Żch─żuje pulz.

Červená farba

Ak neviete, ak├í farba by sa hodila do sp├ílne, pr├íve ste ju na┼íli! ─îerven├í farba stimuluje, vyvol├íva vzru┼íenie, zvy┼íuje t├║┼żbu a prispieva k fyzick├ęmu v├Żkonu. Ak jej v miestnosti bude pr├şli┼í, m├┤┼że p├┤sobi┼ą ru┼íivo.

Fialová farba

Fialov├í patr├ş medzi najharmonickej┼íie farby. Hoci je v├Żrazn├í, jej vplyv na psychiku je mimoriadne upokojuj├║ci. Podporuje uvo─żnenie a vnorenie sa do seba. T├íto farba je ide├ílna do miestnost├ş, kde oddychujete ─Źi meditujete.

Modrá farba

Svetlomodr├í farba navodzuje pr├şjemn├ę pocity, upokojuje a zvy┼íuje va┼íu koncentr├íciu. Tmavomodr├í naopak p├┤sob├ş studeno a stimuluje jasn├ę myslenie. 

Zelená farba

Zelen├í je farbou pr├şrody. Ak chcete nasledova┼ą trendy, zelen├í by vo va┼íom novom byte nemala ch├Żba┼ą. Dopom├íha k navodeniu harm├│nie, p├┤sob├ş ─Źisto a pr├şjemne. Upokojuje nervov├Ż syst├ęm, je ├║─Źinn├í pri ├║nave ─Źi pri bolesti hlavy.